نکاتی برای داشتن استایلی بهاره در روزهای آغاز سال

بهار نمودی از نو شدن طبیعت و تولد دوباره ی آن است. هوای گرم بهار به گیاهان حیاتی دوباره می دهد و به یکنواختی و کسلی طبیعت رنگی تازه می بخشد. شما هم خودتان را به وسیله ی رنگی کردن لباس های خود، با این فصل هماهنگ کنید. پس با گرم تر شدن هوا لباس های خنک تر را بیرون بیاورید و با توجه به نکات این مقاله، بهترین ست های لباس بهاره را برای خود خلق کنید.

بخش اول – مدهای بهاره

۱. به سراغ رنگ ها و طرح های روشن بروید تا استایل مناسبی داشته باشید. رنگ های روشن به مد بهاره حال و هوای شاداب و با طراوتی می دهند، اما رنگ های تیره حس و حال زمستان را دارند. لباس های مشکی و سرمه ای را کنار بگذارید و سراغ لباس های زرد، آبی یا سبز بروید. رنگ های پاستلی همیشه انتخاب مناسبی برای لباس بهاره هستند. رنگ های سبز-آبی، یاسی و زرد کم رنگ به هر لباسی جلوه ی خاص دیگری می دهند.

۲. برای انتخاب لباس بهاره تان، از رنگ های خنثی زیاد استفاده کنید. بهار، فصل رنگ هاست اما شما به رنگ های خنثی هم نیاز دارید تا بتوانید میان رنگ های دیگر تعادل برقرار کنید. تاپ هایی به رنگ خنثی را می شود در فصل های دیگر هم پوشید؛ بنابراین خریدن آن ها ارزشش را دارد. رنگ های خنثی شامل قهوه ای کم رنگ، خاکستری، سفید و قهوه ای می شود.

می توانید در لباس خود از رنگ سفید استفاده کرده و استایلی کلاسیک داشته باشید. این رنگ به همراه پلیور و اکسسوری حالتی رسمی پیدا می کند و در مقابل به صورت ساده و بدون زیورآلات استایلی روزمره و راحت دراختیار شما می گذارد.

۳. چند لایه بپوشید. تغییر ناگهانی آب و هوا از ویژگی های فصل بهار است؛ بنابراین خودتان را برای این تغییرات آماده کنید. سعی کنید همیشه یک پلیور، ژاکت، کت سبک و یا لگینگ همراه خود داشته باشید، در این صورت اگر گرمتان شد به آسانی می توانید لباس های خود را کم کنید.

۴.  در انتخاب لباس بهاره از پارچه های نازک تر استفاده کنید. گرمای فزاینده ی هوا به این معناست که باید لباس های ضخیم زمستانی را کنار بگذارید و لباس های راحت تر و نسبتاً خنک تری را جایگزین کنید. با اینکه پنبه همیشه جنس محبوبی است، اما گزینه های زیاد دیگری هم وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. پارچه های مناسبی مثل شیفون، لنین، کنف و غیره.

۵. لباس های گلدار، جزو لباس بهاره ی جذاب محسوب می شوند که همیشه هم روی بورس اند. در فصل رویش گل ها مردم دوست دارند هر چه بیشتر و بیشتر گل ببینند. با آمدن بهار، پیراهن ها و تیشرت ها و حتی شلوارهایی با گل های درشت مد می شوند.

۶. کمی لباس های آزادتر بپوشید. با بهتر شدن هوا، مردم از تعداد لباس خود کم می کنند و لباس هایی نازک و گشاد با طرح های جذاب مثل دامن ها و شلوارهای گشاد کوتاه و بلند می پوشند. این لباس ها نه تنها باعث می شوند احساس خنکی کنید، بلکه در مکان های رفت و آمد خود باعث جلب توجه نیز می شوید.

۷. بارانی خود را دم دست بگذارید. بهار، بارانی ترین فصل سال است و با باران خود برف زمستان را آب می کند. چتر، بارانی و بوت های مناسب این فصل را دم در خانه آماده داشته باشید. حتی لباس های خوش پوش ترین افراد هم ممکن است با یک رگبار در ماه اردیبهشت خیس و خراب شود.

بخش دوم – لباس های زنانه

۱. بلوزهایی را به عنوان لباس بهاره انتخاب کنید که پارچه ی نازک تری دارند. پارچه ی نخی نازک برای اغلب مراسم ها، گزینه ی مناسبی می باشد. پارچه های بهتر مثل شیفون به درد مراسم رسمی تر می خورد و لنین هم برای استفاده ی روزمره مناسب است.

۲. بلوزهای گشاد و شل بپوشید. بلوزهای گشاد کاملا به درد هوای گرم می خورند و علاوه بر اینکه به شما استایل شیکی می دهند، در آن ها احساس راحتی نیز می کنید. اما دقت کنید لباس گشاد، به معنای سایز بزرگ یا گل و گشاد و شل در بدن نیست.

۳. به دنبال تاپ های طرح دار باشید. علاوه بر طرح های ظریف گلدار که به خصوص برای بهار مناسب هستند، طرح های دیگر نیز می توانند به کار بیایند. طرح هایی مثل خال خال، بته جقه و راه راه های تیره از این دست طرح ها محسوب می شوند.

۴. یک پیراهن زنانه ی ماکسی را امتحان کنید. اگر می بینید هوا رو به گرم شدن است یک پیراهن ماکسی می تواند به تنظیم دمای بدن شما کمک کند. مدل های لخت و گشاد از احساس گرمای شما جلوگیری می کند و در مقابل بلندی دامن مانع سرد شدن پاهای شما می شود.

۵. پیراهن تا روی زانو بپوشید. پیراهن روی زانو لباس کلاسیکی است و تقریبا به هر اندامی می آید. این قد از لباس به شما کمک می کند وقتی هوا واقعا گرم می شود آن را اصلا احساس نکنید.

۶. طرح های شاد و چند رنگ و رنگ های شاد استفاده کنید. طرح های گلدار و رنگ های پاستلی مثل زرد آلاله ای یا آبی آسمانی انتخاب های مناسبی است.

بخش سوم – استایل های اسپورت

۱. یک تیشرت نخی آستین کوتاه پولو به رنگ روشن بپوشید؛ درست مثل یکی از مدل های استریت استایل . تیشرت پولو لباسی مناسب استایل های نیمه رسمی است.

۲. چند تیشرت آستین کوتاه دم دست داشته باشید. تیشرت هایی که فیت بدن هستند فوق العاده متنوع اند. می توانید در روزهایی که دوست دارید استایل راحتی داشته باشید یا حتی در روزهایی که می خواهید کمی با استایلتر باشید از آن ها استفاده کنید.

۳. از تونیک استفاده کنید. تونیک لباس گشادی است که تا بالای ران می آید و معمولا از نخ یا پارچه ی سبک دیگری دوخته می شود که باعث می شود لباس بهاره ی عالی و مناسبی باشد. تونیکی با آستین کوتاه یا سه ربع بپوشید تا احساس خنکی کنید.

بخش چهارم – پوشیدن کت

۱. یک بادگیر سبک داشته باشید. کت بادگیر در یکی دو ماه اول فصل خیلی به درد می خورد و جلوی بادهای سرد اول بهار را می گیرد و از شما در برابر باران محافظت می کند. سعی کنید نوع کلاه دار آن را انتخاب کنید.

۲. یک بارانی نازک شیک داشته باشید. بارانی، لباس سبکی است و همین موضوع آن را برای هوای بهار مناسب می کند. کمربندی که دور کمر آن می پیچد باعث می شود این لباس، به خیلی از فرم های بدن بیاید. رنگ ها و طرح های متنوع بارانی ها به استایل شما شخصیت خاصی می دهد.

۳. بارانی ضخیم خود را دم دست بگذارید. چراکه هرچه باشد بهار به رگبارهایش معروف است؛ پس لباس بهاره نیز باید مطابق هوای این فصل باشد. بارانی نازک یا بادگیر شاید محافظ خوبی در برابر نم نم باران باشند اما برای روزهای طوفانی و سردتر، نیاز به یک بارانی ضخیم تر دارید.

۴. به چند ژاکت نیاز دارید. ژاکت های سبکی که فیت بدن شما هستند، راه خوبی برای شیک کردن بالاتنه ی شما به حساب می آیند و در عین حال شما را گرم نگه می دارند. رنگ های سفید، کرم و پاستلی رنگ های ظریف و بهاره ای هستند که برای این کار مناسب اند.

۵. جین را فراموش نکنید. سعی کنید کت جینی اندازه ی بدن خود پیدا کنید که آستر نداشته باشد. جنس این پارچه به خودی خود ضخیم است و در روزهای سردتر شما را گرم نگه می دارد؛ اما با گرم شدن هوا برای شما خیلی ضخیم و سنگین می شود.

بخش پنجم –  شلوار، شلوارک و دامن

۱. دامن ها را بیرون بیاورید. همه ی دامن هایی که در زمستان در کمد لباس پنهان کرده بودید سرانجام می توانند به جای خودشان برگردند. دامن های کمر تنگ و پائین کلوش با طرح های گلدار گزینه های مناسبی هستند؛ اما طرح های زیاد دیگری هم برای انتخاب وجود دارند.

۲. شلوار کوتاه بپوشید. بعضی روزها هوا برای پوشیدن شلوار خیلی گرم می شود. شلوار کوتاه گزینه ی مناسبی برای چنین روزهایی خواهد بود؛ چراکه بیشترین قسمت پای شما را می پوشاند و تنها مقداری را در معرض هوا قرار می دهد تا خنک شوید.

۳. سعی کنید شلواری با جنس نازک بپوشید. یک شلوار با جنس پارچه لنین هم کاربردی است و هم شیک. این قبیل شلوارها به درد محیط های غیررسمی می خورند اما می توانید بعضی از انواع آن ها را پیدا کنید که مناسب مجالس رسمی تر هستند.

۴. شلوار جین خود را فراموش نکنید. شلوار جین از لباس های اصلی هر فصل است. مدل های سنگ شور شده ی روشن مناسب بهار هستند اما می توانید نوع تیره ی آن را هم امتحان کنید.

بخش ششم – کفش

۱. به کفش های تخت زیاد نیاز دارید. کفش تخت می تواند ساده یا مدل دار و مناسب استایل های غیررسمی و نیمه رسمی باشد. همچنین در آن ها قسمت بالای پا باز است و باعث می شود پا خنک بماند.

۲. صندل های شیک خود را بیرون بیاورید. می توانید از آن صندل های پاشنه کوتاهی که در زمستان آن ها را کنار گذاشته بودید برای مجالس و مهمانی ها استفاده کنید. هوای گرم، دوباره صندل را روی بورس می آورد.

۳. صندل های پیاده روی را فراموش نکنید. در روزهای معمولی یک جفت صندل چرمی پیاده روی خیلی به کار شما می آید و پاهای شما را خنک نگه می دارد.

۴. یک جفت کتانی سفید راحتی داشته باشید که بندی و سبک باشد. رنگ سفید در برابر رنگ های مشکی، سورمه ای و یا رنگ های تیره بیشتر مناسب فصل بهار است.

۵. کفش پاشنه بلند جلوباز بپوشید. با اینکه این کفش به راحتی صندل های پاشنه دار نیست اما با باز گذاشتن بخشی از پای شما که در زمستان ترجیح می دهید آن را پنهان کنید، به درد هوای بهار می خورد.

۶. یک جفت بوت بارانی دیگر داشته باشید. در نم نم باران بهاری می توانید هر نوع کفشی به پا کنید اما در رگبار و طوفان بهاری باید کفش ضد آب خوبی داشته باشید.

کاری از گروه پنبه لند

به بهار سلام کن (:

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *